Laser vs IPL

DLACZEGO Laser Light Sheer?

Na rynku jest dostępnych co najmniej kilka systemów do depilacji, a ich skuteczność znacząco się różni. Na pol­skim rynku istnieją różne systemy laserowe ale tylko Laser diodowy Light Sheer firmy Lumenis, w trzy miesiące po wykonaniu nim naświetlań, wyróżnia zmniejszony odrost włosów o 98%.

 

Depilacja Laserowa – EFEKTY

Nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Część z nich znajduje się w fazie wzrostu (anagen) — są to włosy widoczne na skórze. Jedynie włosy w fazie wzrostu ulegają zniszczeniu pod wpływem światła lasera. Pozostałe włosy są w fazie „uśpienia" (telogen), która ma różny czas trwania (3-8 tygodni). Po tym okresie następuje faza wzrostu (anagen), w którym można znowu aktywnie zniszczyć włos stosując laser. Dlatego zabiegi depilacji laserowej muszą być powtórzone (ok. 4 razy), aby usunąć prawie wszystkie włosy. Przy pierwszym zabiegu laserem Light Sheer zostaje usunięte około 30% — 50% włosów, a po całej serii zabiegów do 98%. Pozostałe włosy są zdecydowanie jaśniejsze, delikatniejsze i nie przeszkadzają ponieważ są prawie niewidoczne.

 

Laser lepszy od IPL?

IPL (Intensepulsedlight) nie jest laserem, charakteryzuje się dość wysoką mocą promieniowania oraz możliwością ustawienia sekwencji błysku wielokrotnego (zmiennych naświetleń). Daje to możliwość leczenia trądziku, fotoodmładzania, natomiast nie przynosi on wymiernych skutków przy depilacji. Wynika to z faktu, że IPL nie usuwa włosa z mieszka, a jedynie hamuje jego wzrost na kilka miesięcy. Po tym czasie włos zaczyna znowu odrastać.

Długoletnie badania kliniczne potwierdzają, że inne metody depilacji np. urządzeniem IPL nie niszczą a jedynie uszkadzają strukturę mieszka włosowego. W konsekwencji depilacja takim sprzętem nie tylko jest nieskuteczna ale co więcej powoduje, że depilacja profesjonalnym systemem jest znacznie utrudniona.

 

  Mechanizm działania na mieszek włosowy i włos 

Laser stosowany do zabiegów depilacji działa powierzchownie, nie wpływa na funkcje całego organizmu. Wiązka promieni skierowana ku skórze przenika ok. 2 mm w głąb, co powoduje najpierw uszkodzenie mieszka potem jego stopniowy zanik, co w efekcie prowadzi do utraty włosa.

Promieniowanie wydzielane przez laser pochłaniane jest przez melaninę mieszków włosowych i skóry.

Odpowiednia długość wiązki promieni niszczy ten barwnik, a przez to powoduje zanik komórek macierzystych mieszków włosowych i po włosach nie pozostaje nawet ślad.

Jeden „strzał" wiązką promieni likwiduje kilkanaście i więcej włosów, które znajdują się na powierzchni skóry tworzącej plamkę o średnicy od 9×9 mm. Włosy niszczy się partiami plamka po plamce.

Light Sheer Głowica ET — w celu zapewnienia najwyższego stopnia bezpieczeństwa rączka tej głowicy została zaopatrzona w niepowtarzalny, odmienny system chłodzenia końcówką ChillTip™, który chłodzi i chroni skórę podczas zabiegu oraz sprawia, że zabieg jest mniej bolesny. Temperatura szafirowej końcówki cały czas utrzymywana jest na poziomie około 4°C . Jest to znacznie wydajniejsze chłodzenie w porównaniu z rozwiązani­ami stosowanymi w innych urządzeniach do depilacji (chłodzenie powietrzem, żelami itp.)